wtorek, 11 listopada 2014

Kurs na bombkę z mikro kulek :)

Szybki kurs na bombkę z mikrokulkami :)

Potrzebne materiały :
-kula ( ja mam plastikową 12 cm, może być styropianowa ( trzeba ją wtedy pomalować i wyrównać powierzchnię- kolor dowolny ))
- Mikro kulki ( ja mam Marthy Stewart, mogą być dowolne w kolorystyce, która nam pasuje)
- obrazek z papieru do decoupage ( polecam ryżowy lub klasyczny – u mnie z firmy ITD Collection)
- podkład transparentny (primer) do decoupage
- klej do decoupage
- klej magiczny ( magic) z precyzyjną końcówką
- nożyczki, miseczka z ciepłą wodą, ołówek, pędzle nylonowe ( syntetyczne), brokat, piasek biały... i to co mamy jeszcze ochotę umieścić na naszej bombce :
A teraz krok po kroku :


z naszego papieru wybieramy motyw, obrysowujemy koło lub owal, wycinamy dość precyzyjnie nożyczkami, następnie odznaczamy sobie krawędzie na bombce i gruntujemy ją primerem ( w tym miejscu gdzie będzie nasz motyw), suszymy :
Moczymy nasz papier przez ok 30 s do minuty ( ma się zacząć zwijać w rulonik ) odciskamy na ręczniku (papierowym, bawełnianym lub innym ) i przyklejamy klejem do decoupage w miejsce uprzednio zagruntowane, suszymy :)
Po przyklejeniu motywu i ozdabiam mój krajobraz „śniegiem” i brokatem ( nakładam klej magiczny na wybrane fragmenty i posypuję ), aby podczas dalszej pracy bombka nam się nie kleiła do rąk- suszymy.
Kolejnym krokiem jest narysowanie wzoru pod mikrokulki, potrzebujemy do tego kleju magicznego z precyzyjną końcówką ( nie używam żadnych szablonów, rysuję klejem to na co mam ochotę )- proponuję narysować na części bombki – klej szybko wysycha i mikrokulki mogą się nie dokleić.
Następnie obsypuję bombkę kulkami- można też ją obtoczyć w kuleczkach, technika zależy tylko od tego jak nam bardziej wygodnie....
Po przyklejeniu mikrokulek bombkę suszymy- w tym czasie nasz biały klej zrobi się przeźroczysty, oczywiście pozostaje nam polakierowanie- najłatwiejszy w użyciu będzie lakier w spreyu .
UWAGA- lakier w spreyu nawet akrylowy nie nadaje się bezpośrednio na styropian- wypala, jeśli 
chcemy użyć tego lakieru musimy zagruntować powierzchnię całą koniecznie primerem ), jeśli nie mamy lakiery w spreyu wystarczy nam lakier akrylowy.
Zrobienie tej bombki zajęło ni około godziny..... Życzę owocnych prac i super pomysłów...
W komentarzu do posta umieszczajcie zdjęcia swoich prac :)


8 komentarzy:

 1. Piękna bombka i ciekawy kursik! dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniała, ale wymaga wiele precyzji, chyba się pokuszę bo efekt końcowy wart zachodu

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wymaga precyzji... nawet lepszy efekt jest kiedy precyzji brak- wiem bo robiłam kurs w Garbowie- i prace wyszły cudne ::)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bombka świetna pozostałe Twoje prace przepiękne. Pozostaję na dłużej, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo efektowna i świetny kursik :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za pokaz krok-po-kroku. Na pewno wykorzystam przy robieniu pisanek :)

  OdpowiedzUsuń